Gevaar van gewoonte
Ook op het internet zoekt men de bestaande grenzen op. Wij kwamen een website tegen die er qua design goed uit ziet, maar vooral qua concept heel erg interessant is. Het is een website waar men nergens op kan klikken! Navigeren op de website kan men door de muis te bewegen.
De website haalt een essentieel element uit de navigatie interface weg waar men aangewend is. Er is ooit vastgesteld dat men zo moet navigeren, maar deze website breekt die regel en gewoonte.
Op de vraag of bezoekers van de website het klikken mistte zei de meerderheid: “nee” (715.000 tegenover 417.000 bezoekers). Waarom wordt deze toepassing uit 2005 dan nog niet overgenomen door de grote jongens van Apple of Microsoft? Waarschijnlijk uit angst dat de gebruikers het niet prettig vinden durven zij de uitdaging niet aan. Dat is een natuurlijk veronderstelling en hier geld: wie niet waagt, die niet wint.
Kijk maar eens hier: http://www.dontclick.it/
maandag 21 juni 2010







terug